Sepetim

0 ürün - 0.00

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0.00
Önerilen Ürünler
FİYAT
Filtreleme

Kare FiltrelerÖzellikle manzara ve doğa doğa fotoğrafçılarının yaratıcı teknikler kullanabilmelerine olanak sağlayan önemli ekipmanları arasında olan filtreler içinde ayrı bir kategori oluşturan yapıları ve sistemleri ile Kare Filtreler önemli bir yer tutar.
Bu filtreleri kullanabilmek için öncelikle lensin filtre çapına uyan bir ‘Adaptör Halkası’ ve bu halka üzerine takılacak bir ‘Filtre Taşıyıcı / Filter Holder) satın almak gerekir. Bu iki parça aksesuar ile kare filtreleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Geriye, kullanmak istediğiniz kare filtre çeşitleri arasında seçim yapmak kalıyor.
Filtre taşıyıcı sistemi fotoğrafçılara çabuk hareket etme ve üst üste birden fazla filtreyi aynı anda kolayca kullanma olanağı da sağlar. Böyle bir sistemde, birlikte kullanılan  düz ya da grad ND filtrelerle fotoğraf karesinin farklı bölümlerini değişik yoğunlukta ışıkla pozlamak mümkündür.
Kare Filtreler kullanılan taşıyıcı sistemine göre farklı ölçülerde üretilirler. Günümüzde genellikle, 85 mm; 100 mm ve 150 mm filtreler bulunmaktadır. Bu filtrelerin Dereceli / Graduated modelleri ise; 85 X 110 mm; 100 X 150 mm ve 150 X 170 mm ölçülerindedir. Grad filtrelerin dikdörtgen yapıda olmalarının nedeni, koyu tondan açık tonlara geçiş bölgesini kadraj üzerinde kolayca yaralayabilmek içindir. Bunun için bir yardımcı da, döndürülebilen filtre taşıyıcısıdır.
Taşıyıcılık kare filtre sisteminin getirdiği bir avantaj da; lens yapılarından dolayı önüne filtre takılamayan çok geniş açılı objektiflerde filtre kullanmaya olanak sağlamasıdır. Bunun için; Her marka ve lense özel tasarlanmış adaptör halkalar ve yine bu adaptörlere takılan ve lenste köşe kararmalarına neden olmayan genişlikte filtre taşıyıcılar alınmalı ve 150 (150 X 170)mm filtreler kullanılmalıdır. Böylelikle, özellikle manzara fotoğrafçılarının gözdesi olan çok geniş açılı lenslerde de yaratıcı görüntüler için filtreler kullanma şansı yakalanır.
Bütün diğer fotoğraf filtrelerinde olduğu Kare Filtreler de yine farklı materyallerden üretilirler. Yüksek kaliteli Optik Cam kullanıldığı gibi, Optik Reçine’den üretilmiş filtreler de vardır. Graduated filtreler, yapıları gereği yalnızca Optik Reçine’den yapılabilirler.
Geniş yüzeyli bu filtreler, vidalı filtrelere göre daha özenli kullanım ve bakım gerektirirler.


 
LEE Filters Foundation Kit (Adaptor Ring Hariç)
1,073.80
LEE Filters SW150 Circular Polarizer Cam Filtre
3,953.00
Lee Filters 82mm Wide Angle Adaptor Ring
814.20
LEE Filters 150 x 150mm Standart ND 0.9 Cam Filtre
2,006.00
LEE Filters 100 x 150mm Reverse-Graduated 1.2 Filter
2,395.40
Lee Filters 77mm Wide Angle Adaptor Ring
719.80
LEE Filters Adaptor Ring 77mm
365.80
LEE Filters Anti-Static Cleaning Fluid 60ml
118.00
Designed by DigiBee


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.