Sepetim

0 ürün - 0.00 TL

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0.00 TL
Önerilen Ürünler
FİYAT
Filtreleme

Polarize FiltrelerIşınlar doğada dalgalı olarak hareket ederler. Bu hareketli salınımları sırasında parlak bir yüzeye geldiklerinde toplanıp yansıma şeklinde doğrusal hareket kazanırlar. Bu duruma Polarizasyon - Kutuplaşma- diyoruz. Fotoğraf makinesinin objektifinden giren bu tür ışınlar film üzerinde ya da sensör yüzeyinde parlamalara neden olurlar. Bu da fotoğraftaki renklerin sapması ve detayların kayba uğraması demektir. Böyle durumlarda Polarize Filtreler imdadımıza yetişirler.
Genellikle manzara fotoğraflarında karşılaşılan bir durum da, havada bulunan su zerreciklerine çarpan ışınların puslanmaya ve gökyüzü mavisinin daha açık renkte ve  soluk görünmesine neden olmasıdır.
Polarize Filtreler camlarının içinde gözle seçemeyeceğimiz kristal prizmaları barındırırlar. Bu filtreler birbiri üzerinde dönen iki çerçeveden oluşurlar ve cam olan kısım, öndeki döndürülen çerçeve üzerindedir.
Filtrenin yerine ve konumuna göre, döndürülen cam içindeki kristal prizmalarına çarpan polarize olmuş – yansıyan- ışıklar, kırılarak yön değiştirirler ve yansıma yok olur. Böylece, bir metal yüzeydeki yansıma önlenebildiği gibi, cam ve su gibi yüzeyler transparan -geçirgen- hale gelir. Gökyüzündeki puslanma giderilir ve koyulaşan mavi ile beyaz bulutların kontrastı artar. Renklerdeki canlılık, doygunluk ve detayların çeşitliliği görünür şekilde çoğalır. Polarize filtrelerle en etkili sonuç, filtre ve güneş arasındaki açının 90 derece olduğu durumlarda alınır. Manzara fotoğraflarında bu konum, fotoğraf için en uygun zaman olan güneşin ufka yakın olduğu  saatlerdir.
Yapıları gereği Polarize Filtreler Linear (Doğrusal) ve Circular (Dairesel) Polarize olarak iki çeşittir. Linear polarize filtreler manuel focus lenslerde kullanılmak üzere üretilmişlerdir ve günümüzde pek kullanılmamaktadır. Circular polarize filtreler ise Autofocus lenslerin çalışma prensibine uygun yapıdadırlar ve netleme sırasında konumlarını bozmazlar.
Bu filtrelerin camları 1-2 f stop arası ND filtre de barındırırlar. Dolayısı ile, bir polarize filtre kullanırken poz süremizi 1-2 f stop artırmak gerekir.
Her filtrede olduğu gibi polarize filtre seçiminde de tercihimiz kaliteli filtrelerden yana olmalıdır. Ayrıca, çift çerçeveden oluştuğu unutulmamalı ve özellikle geniş açı lenslerde, köşe kararma sorunu yaşamamak için ince kenarlı polarize filtre tercih edilmelidir.
 
Heliopan 43 mm Slim Circular Polarize filtre
Ücretsiz Kargo
463.15 TL
Benro 62mm Slim UD CPL - HD Circular Polarize filtre
Ücretsiz Kargo
289.80 TL
Heliopan 67 mm Slim Circular Polarize filtre
Ücretsiz Kargo
675.10 TL
Benro 55mm Slim UD CPL - HD Circular Polarize filtre
Ücretsiz Kargo
262.20 TL
Heliopan 52 mm Slim Circular Polarize filtre
Ücretsiz Kargo
502.40 TL
Heliopan 82 mm Slim Circular Polarize filtre
Ücretsiz Kargo
1,067.60 TL
Benro 77mm Slim UD CPL - HD Circular Polarize filtre
Ücretsiz Kargo
386.40 TL
Benro 82mm Slim UD CPL - HD Circular Polarize filtre
Ücretsiz Kargo
414.00 TL
Heliopan 62 mm Slim Circular Polarize filtre
Ücretsiz Kargo
596.60 TL
Benro 72mm Slim UD CPL - HD Circular Polarize filtre
Ücretsiz Kargo
345.00 TL
Benro 52mm Slim UD CPL - HD Circular Polarize filtre
Ücretsiz Kargo
248.40 TL
Benro 49mm Slim UD CPL - HD Circular Polarize filtre
Ücretsiz Kargo
241.50 TL
Designed by DigiBee


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.