Sepetim

0 ürün - 0.00

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0.00
Önerilen Ürünler
FİYAT
Filtreleme

Omuz ÇantalarıGöreceli olarak Omuz Çantaları diğer çantalara göre daha az yer tutan, daha az sayıdaki ekipmanı taşımak için tercih edilen çantalardır. Sırt çantalarının ağırlığı iki omuza dağıtan ergonomisine karşılık, ağırlığı tek omuza ve boyuna yüklediği için daha az sayıda lens ve body taşımak için uygundur.
Değerli ve hassas optik ekipmanı taşımak ve korumak için tasarlanan tüm fotoğraf makinesi çantaları gibi, bu çantalar da ileri teknoloji ürünü, zor koşullara dayanıklı kaliteli kumaşlar ve yine kaliteli fermuarlar ve kilit sistemleri kullanılarak üretilmişlerdir.
Omuz çantaları daha az yer tuttukları, kullanana daha hızlı hareket sağladıkları için, özellikle kalabalık yerlerde, şehir içi günlük fotoğraf gezilerinde daha çok tercih edilirler. Bir omuz çantasının taşınması, kontrolü ve kullanımı, bir sırt çantasına göre fotoğrafçılara daha hızlı hareket olanağı da sağlar. Tek dezavantajı, çantanın büyümesi ve taşınan ekipmanın çeşitlenmesi ile ağırlığın artması, omuzlara ve boyuna binen yükün taşımayı daha zor hale getirmesidir. Bu yüzden, omuz çantası tercihini her zaman taşınacak ekipmanın sayısı düşünülerek yapmalıdır.
Bu çantalarda da, sırt çantaları kadar olmasa da yine makineyi, lensleri ve aksesuarları birbirine çarpıp zarar vermeyecek şekilde ayıran, korumalı iç bölmeler bulunur. Bir çok sırt çantası modeline, aksesuarlar, kablolar, hafıza kartları, filtreler vb. malzemeler için yanlara ve önüne değişik sayıda cepler eklenmiştir. Bu da gerekli ufak tefek bir çok aksesuarı da aynı çanta ile taşımamızı sağlar.
Omuz Çantaları az sayıda makine ve lensi olan, yanında fazla ağırlık taşımak istemeyen, özellikle de giderek küçülen bodyleri ve lensleri ile oldukça hafifleyen aynasız kamera kullanıcıları için iyi bir seçenektir. Bu tür çantalarda makineye ve lenslere ulaşmak, bir sırt çantasına göre daha kolaydır. Bu yüzden de çabuk hareket etmek isteyen fotoğrafçıların ilk tercihleri çoğu zaman omuz çantaları olmaktadır.
Her kullanıcıya hitap etmek durumunda olan üreticiler de bütün bunları göz önüne alarak farklı üretimler yapmaktadırlar.


 
National Geographic 8110 Omuz ve El Çantası
1,047.60
Kata CC-197 DV Kamera Çantası
3,175.20
Tenba Tool Box 8 (Gray)
372.00
Kata DL-LP-60 Omuz Çantası
1,285.20
National Geographic A6120 Medium Spor Çanta
2,095.20
Tenba DNA 8 Messenger Bag (Graphite) Omuz Çantası
1,171.80
Kata Lite-441 DL Dıgıtal Kamera Omuz Çantası
615.60
Kata DP-405 Kompakt Kamera Çantası
151.20
Tenba Tools Soft Lens Pouch 15 x 11 cm
195.30
Kata KTDL-DC-437 Omuz Çantası
572.40
Kata A22Q Focus Q Omuz Çantası
648.00
Tenba Tools Lens Capsule 9 x 9 cm
195.30
Designed by DigiBee


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.