Sepetim

0 ürün - 0.00

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0.00
Önerilen Ürünler
FİYAT
Filtreleme

Tripod KitleriFotoğrafçının düşük senkron hızları ve uzun poz süreleri kullandığı çekimlerde, tam bir hareketsizliğe gereksinimi vardır ve böyle durumlarda en büyük desteği ona Tripod Kitleri sağlar. Bu kitler düşük perde hızlarında  tam bir hareketsizlik desteği sağlayarak; fotoğrafların daha net, daha keskin hatlarda, daha doygun renklerde ve daha geniş alan derinliğine sahip olmasına da katkı sağlar.
Bu tür desteklere hassas ve özenli çalışmak isteyen her fotoğrafçı ihtiyaç duyar. En basitinden bir tripod bile fotoğraf makinesinin elde taşınmasına göre daha fazla hareketsizlik sağlayacaktır. Fotoğrafçıya düşen, Tripod Kitleri arasından kendisi için en uygun olanına, bazı kriterleri değerlendirerek karar vermesidir. Bunun için de fotoğraf kamerası ile olduğu kadar bazı fotoğrafik bilgilere de sahip olması gerekir. Bu yönde kendi bilgileri dışında, fotoğrafçılık konusunda daha deneyimli olan, çalışmalarında tripod kullanan çevresinden de bilgi almasında, küçük de olsa bir araştırma yapmasında yarar vardır.
Tripod, fotoğrafçının en temel ekipmanlarından olduğu için, bulundurulması kadar, seçimi de çok önemlidir. Üretildiği materyaller, kilit sistemleri, tripod kafaları, hızlı takıp çıkarma sistemleri, taşıma kapasiteleri, maksimum yükseklikleri, minimum yükseklikleri, taşıma boyları, ağırlıkları hatta saklama ve taşımada kullanılan çantaları özenle incelememiz, üzerinde dikkatle durmamız konulardır. Sonuçta, tripodlar da fotoğraf makinelerimiz ve lenslerimiz gibi fotoğrafımıza doğrudan katkı sağlayan ekipmanlarımızdandır ve yaptığımız yatırım, harcayacağımız para karşılığını bulmalıdır.
Tripod Kitleri üretici firmalar tarafından oluşturulduğu gibi, kullanıcı tarafından da tripod ve tripod kafası ayrı ayrı alınarak da oluşturulabilir. Üretici firmalar, tripodun yapısına, bacaklarının kalınlığına, taşıma kapasitesine, kullanım amacına, yüksekliğine göre belli isimler ya da numaralar verdikleri üretimler yaparlar ve bunların üzerine o tripodun özelliklerine ve kapasitesine uygun tripod kafaları eklerler.
Böylece oluşturdukları sistemleri belli kodlar ve isimlerle kit olarak kullanıcıya sunarlar.
Kimi zaman da fotoğrafçılar böyle bir seti kendi beklentilerini göz önüne alarak kendileri oluştururlar. Kullanım amacına cevap verecek bir tripod ve yine kendi kullanım tercihi olan bir tripod kafasına ayrı ayrı karar verip kitlerini kendileri oluştururlar.
 
MeFOTO BPAIR-BLK Backpacker Air Black
1,275.00
Benro T-800EX Photo ve Video Tripod
399.50
MeFOTO RTAIRORG Roadtrip Air Tripod Orange
1,802.00
MeFOTO A0350Q0B Travel Angel Tripod (Blue)
1,878.50
MeFOTO A0350Q0T Travel Angel Tripod (Titanium)
1,878.50
Benro BK15 Mini Tripod / Selfi Stick
306.00
Benro TIS-28AHD2 Magnesium Tripod 3 Yönlü Kafa ile
1,921.00
MeFOTO BPAIR-PUR Backpacker Air Purple
1,275.00
Benro FIF18CLIB0 Carbon Fiber Tripod Kit
3,077.00
Designed by DigiBee


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.