Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Önerilen Ürünler
FİYAT
Filtreleme

UV FiltrelerFotoğraf çekimlerinde yaratıcılığın sınırlarını kaldıran, optik hassasiyeti yüksek lenslerin performansına katkı yapan filtreler arasında istatistiklere göre en çok tercih edilenler arasında UV Filtreler bulunuyor. Fotoğrafçıların öncelikle lenslerini koruyucu olarak tercih ettikleri bu filtreler aslında ultraviyole ışınlarının lensin içine, dolayısı ile sensöre ulaşmasını önleyerek de fotoğrafa önemli bir katkı yaparlar. Atmosferde bulunan, gözümüzün seçemediği mor ötesi ışınlar kısaca UV ışınları olarak adlandırılırlar. Bu ışınlar deniz seviyesi ve yüksek rakımlarda daha yoğun olarak bulunurlar. Böyle yerlerde, uzak mesafelerde keskinlik ve kontrast kaybına sebep olurlar. UV filtrelerimiz bu gibi durumlarda da bu olumsuzlukları gidermeye yardımcı olur.
Günümüz dijital fotoğraf makinelerinde sensörlerin üzerlerinde ultraviyole önleyici filtreler de bulunmasına rağmen, bu filtreler önemini halen yitirmemiş durumdalar.
Artık UV Filtreler kimi kullanıcılar tarafından yalnızca lens koruyucusu olarak kullanılsalar da kaliteli bir filtrede kullanılan çoklu - multicoated – kaplamalar, istenmeyen güneş ışınlarının objektif içine girerek fotoğraf üzerine hayalet lekeler -lens flare-  oluşmasını önler.
Kimi fotoğrafçılar da bu filtrelerin koruyucu özelliğini ön planda tutarak satın alırlar. UV filtre takılı bir objektifin ön elemanları dış etkenlere karşı da korunmuş olurlar. Düşmelerde, çarpmalarda filtre kırılabildiği halde, filtre takılı lens genellikle zarar görmeyecektir. Ayrıca UV Filtreler tozun, su serpintilerinin, yağmur ve parmak izi lekelerinin de lense girmesini önler.
Burada önemli olan, bir ultraviyole filtre almaya karar verildiğinde, kalitesiz bir malzemeden yapılmış filtrelerden uzak durulmasıdır. Kalitesiz bir camdan ya da optik malzemeden yapılan filtreler en basitinden netleme sorunlarına bile neden olabilmektedir.
Unutulmamalıdır ki, kaliteli bir filtre asla ucuz olmayacaktır. Çoğunlukla lens alırken satıcıların lensle birlikte verdiği ultraviyole filtreler, lensin fiyatını etkilemeyen, kalitesiz materyallerden üretilmiş, ucuz filtrelerdir. Böyle bir filtreyi önemli bir para vererek aldığınız objektifin önüne takmaktansa, hiç kullanmamak daha doğrudur.
Bir ultraviyole filtre alınmaya karar verilirse de, üzerlerinde çoklu kaplama bulunan MRC / SHPMC ibareleri bulunan Multicoated olanları tercih etmek daha isabetli bir seçim olacaktır.
 
Benro 49 mm Slim UD UV - SC filtre
Ücretsiz Kargo
81.20 TL
81.20 TL
Benro 52 mm Slim UD UV - SC filtre
Ücretsiz Kargo
87.00 TL
87.00 TL
Benro 55 mm Slim UD UV - SC filtre
Ücretsiz Kargo
98.60 TL
98.60 TL
Benro 58 mm Slim UD UV - SC filtre
Ücretsiz Kargo
98.60 TL
98.60 TL
Benro 62 mm Slim UD UV - SC filtre
Ücretsiz Kargo
104.40 TL
104.40 TL
Benro 67 mm Slim UD UV - SC filtre
Ücretsiz Kargo
116.00 TL
116.00 TL
Benro 72 mm Slim UD UV - SC filtre
Ücretsiz Kargo
121.80 TL
121.80 TL
Benro 77 mm Slim UD UV - SC filtre
Ücretsiz Kargo
133.40 TL
133.40 TL
Benro 82 mm Slim UD UV - SC filtre
Ücretsiz Kargo
139.20 TL
139.20 TL
Heliopan 25 mm Slim UV filtre
Ücretsiz Kargo
172.80 TL
172.80 TL
Ürün stokta yoktur
Heliopan 27 mm Slim UV filtre
Ücretsiz Kargo
179.20 TL
179.20 TL
Heliopan 28 mm Slim UV filtre
Ücretsiz Kargo
179.20 TL
179.20 TL
Designed by DigiBee


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.