Sepetim

0 ürün - 0.00

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0.00
Önerilen Ürünler
FİYAT
Filtreleme

TripodlarFotoğraf yaşamının en önemli ögelerinden biri olan Tripodlar fotoğrafçıya işlerini mükemmel uygulama yolunda en büyük desteklerden birini sağlarlar. Bir anlamda, kusursuz, doğru ve mükemmel bir fotoğrafın oluşmasında önemli bir yere sahiptirler.
Fotoğraf makinelerinin ilk üretim modellerinden beri onları hareketsiz tutacak desteklerin tasarımı ve üretimi de makinelere paralel olarak gelişmiştir.
Başlarda yalnızca stüdyolarda kullanılmak üzere tasarlanan büyük ve ağır modeller, fotoğraf makinelerinin portatif modellerinin çıkmasıyla, kullanıcıların taşıyabileceği ağırlık ve boyutlara doğru gelişmiştir. İlk modelleri genellikle ahşap olan Tripodlar daha sonraki yıllarda maliyet, işçilik ve zaman gibi bileşenlerin etkisiyle kolay işlenebilen materyallerden üretilmeye başlanmıştır. Günümüzde, kolay işlenebilmesi, kolay taşınabilmesi, dayanıklılığı, stabilitesi ve fiyat gibi etkenler göz önüne alınarak tasarlanıyor ve üretiliyor. Artık birçok model fiyat / performans yararı gözetilerek değişik bileşenlerde alüminyum olarak piyasada bulunuyor.  Tripod gövdeleri ise kimi markalarda döküm, kimi markalarda magnezyum olarak üretiliyor. Daha hafif, daha rahat taşınabilen, buna karşılık titreşimi daha az ileten, görece olarak daha pahalı olan karbon fiber tüplerle yapılmış modelleri de bulmak olasıdır.
Bacakların istenilen yükseklikte durmasını sağlayan kilitler de farklı sistemlerde çalışır. Flip (Menteşeli) ve Twist (Döndürmeli) olmak üzere iki ana kilit modeli vardır. Bazı modellerde tripodun bacak tüplerinin içine kum, toprak, toz gibi istenmeyen şeylerin girmesini önleyen sistem bulunur. Böylelikle, tripod bacaklarının düzgün çalışması sağlanır ve zaman içinde bozulmalarının önüne geçilir.
Tripodlar fotoğrafçının dünyasında önemli bir yer tutar. Fotoğrafçının çalışma temposunu, verimliliğini, kapasitesini, performansını ve fotoğrafların kalitesini doğrudan etkilerler.
Bacaklarının tüp çapları, eklem sayıları, minimum ve maksimum yükseklikleri, orta kolon durumları ağırlık taşıma kapasitelerini, kullanım durumlarını, titreşim etkilerini de doğrudan belirler. Seçim yapılırken birçok veri göz önünde bulundurulmalı, değerlendirilmeli ve ona göre karar verilmelidir. Sonuçta, fotoğraflar üzerinde olumlu ya da olumsuz doğrudan etkileri olan ekipmanların başında gelirler.
Web sitemiz, tripod seçiminizde size yardımcı olacak ve bilgilenmenize katkı sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.
Tüm ürünleri orada inceleyebilir ya da bire bir görüşerek bilgi alabilirsiniz.


 
Benro C08D6B MoveOver8B Carbon Fiber Slider
2,547.60
Benro HH75AV 75mm Hi-Hat
2,914.30
Benro GC-257F SYSTEM GO Carbon Fiber Flex Tripod
4,448.65
Benro C-1190T Carbon Fiber Traveler Flat Tripod
4,747.80
Benro Induro BICLT303 New Classic Carbon Fiber Tripod
4,197.75
Benro TGP27A Go Plus Classic Aluminium Tripod
1,930.00
Benro DL-06 Dolly for Video Tripod
1,196.60
Benro M-057 n6 Carbon Fiber Tripod 3 Kademe
2,846.75
Benro TMA28A Mach3 Aluminum Tripod
1,659.80
Benro C-197M8 Carbon Fiber Flex Tripod 3 Kademe
3,802.10
Benro C08D9B Moveover8,  Dual Carbon Rail Rail 900 mm Slider
3,338.90
Benro Induro HYDRA2 CF Waterproof Tripod
4,371.45
Designed by DigiBee


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.